Categorized | Genel

CHP’DEN YASA TASARISI

CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TBMM Başkanlığı’na, hukuk dışı delillerle sonuçlandırılan davalarda kesinleşen hükümlerin hem infazlarının durdurulması hem de yeniden yargılanmalarının başlatılmasını öngören kanun teklifini sundu.

Tanrıkulu, Parlemento’da düzenlediği basın toplantısında; Türkiye’nin en büyük camiasından biri olan Fenerbahçe camiasının maruz kaldığın haksızlıklara ilişkin olarak ‘Adalete Fener Yak’ kampanyası yürütüldü. Aziz Yıldırım’ın yeniden yargılanma başvurusu var. Ancak infazı durdurulmadı, dedi.

Tanrıkulu; yasadışı delillerle sonuçlandırılan davalarda kesinleşen hükümlerin yeniden yargılanmasını sağlayan kanun teklifinin TBMM Başkanlığı’na sunduklarını belirterek; Kamuoyunun vicdanını yaralayan, hiç bir zaman da telafisi mümkün olmayacak bu sonuçların ortadan kaldırılması amacıyla, hukuk dışı delillerle elde edilen davalarda kesinleşen hükümlerin hem infazlarının durdurulması hem de yeniden yargılanmalarının başlatılması amacıyla bu teklifin gündeme alınmasını, teklif ediyoruz.

Bu, hem Fenerbahçe camiası hem de kesinleşen diğer dosyalar bakımından önemli bir yenilik sağlayacaktır. Eğer Şubat ve Mart ayında verilen sözler sözde kalmayacaksa, bu yasa teklifinin derhal gündeme alınması lazım, dedi.

Sosyal Medya

Twitter

Facebook